Úhoř

6. února 2009 v 23:53 |  Ryby


Úhoři jsou ryby hadovitého těla. Mají čelisti s malými ostrými zuby a nemají břišní ploutve. Někdy nemají oddělenou hřbetní a ocasní ploutev a jejich ploutve jsou měkké a bez trnů.
Zajímavá je cesta, kterou podnikají sladkovodní úhoři z Evropy i Ameriky do Sargasového moře v Atlantském oceánu,kde kladou jikry.
Úhoř mořský vyskytující se někdy v hloubkách až 180 metrů a patří k největším mořským úhořovitým rybám. Někteří mořští úhoři dorůstají délky až 2,5 m a váží až 11 kg.

Jsou hojní v Atlantském oceánu a ve většině ostatních moří. Jako jiní úhoři má i úhoř mořský velkou sílu a ostré zuby. Chycený mořský úhoř je téměř nezvládnutelný.

Ještě záludnější než úhoř mořský jsou různé murény, vyskytující se v tropických mořích. Jeden druh murény, žijící v Tichém oceánu dosahuje až 3 m. S murénami se často setkají potápěči, kteří zkoumají korálové útesy, v nichž murény žijí.

Tito úhoři leží schováni v jeskyňkách či štěrbinách nebo obtočeni kolem korálů a číhají, až se k nim přiblíží jejich kořist. Někdy číhají s pootevřenou tlamou a mnohé murény vlastně ani nemohou tlamu úpně zavřít. většina úhořů plave hadovitým pohybem. Jiné druhy používají ostrého rohovitého konce ocasu a zahrabávají se ocasem napřed do písku nebo do bahna s úžasnou rychlostí. Jenom hlava pak vyčnívá ven.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dominika Dominika | 6. října 2012 v 9:40 | Reagovat

nádhera

2 natalie natalie | 21. dubna 2016 v 8:30 | Reagovat

viborne fatk dobre pomohlo mi to jako referat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama